Odcinek 24. Model dojrzałości organizacyjnej KMM

Na koniec roku zapraszam Was do wysłuchania rozmowy z twórcą i pionierem Metody Kanban – Davidem Andersonem. W odcinku 24. rozmawiamy o nowej wersji modelu dojrzałości organizacyjnej – Kanban Maturity Model. O tym jak ten aspekt każdej organizacji wpływa na przeprowadzanie zmian, oraz jak korzystać z modelu, teraz dostępnego również jako aplikacja KMM Plus!

Uważni słuchacze podcastu mogą pamiętać, że David Anderson był moim gościem w pierwszym odcinku „Kanbanu przy kawie”, kiedy to rozmawialiśmy o tym po co nam właściwie ów Kanban.

Dokładnie rok temu, w grudniu 2019, moim gościem była Teodora Bozheva współautorka (właśnie wraz z Davidem) modelu dojrzałości organizacyjnej KMM) Rozmowę z nią znajdziecie w 8. odcinku podcastu. Dlaczego więc wracamy do tego tematu? Czy aż tyle się zmieniło?

Zobaczcie sami!

Wersje papierowe książki KMM – zdjęcia za zgodą: https://www.kanbanmaturitymodel.com/

Wydana na jesień druga wersja książki Kanban Maturity Model została praktycznie napisana od nowa i rozszerzona o tematy, na które wcześniej nie było miejsca.

W rozmowie z Davidem Andersonem znajdziecie ciekawe spostrzeżenia na temat tego jak zwykle próbujemy przeprowadzać zmiany, czym się posiłkujemy i jak tytułowa dojrzałość organizacyjna, cierpliwość czy wyrozumiałość managementu może te zmiany wspomagać lub je dusić w zarodku.

KMM to przede wszystkim narzędzie, które przyda się każdemu agentowi lub agentce zmian, niezależnie od tego czy stosuje już praktyki Kanbanu, czy też dopiero szuka wskazówki co i w jaki sposób może pomóc.

Premierze nowej wersji modelu oraz wspomnianej książce towarzyszą również materiały dodatkowe takie jak plakaty, które możecie znaleźć na https://www.kanbanmaturitymodel.com/

Sama książka dostępna jest w wersji papierowej, oraz, i tu uwaga, interaktywnego przewodnika. Swoisty przewodnik niczym „Autostopem przez Galaktykę” pozwala na interaktywne zapoznanie się z terminami, definicjami, całymi akapitami książki oraz na pomocne „skoki” do powiązanych obszarów. KMM Plus, bo tak nazywa się wersja interaktywna jest dostępna pod adresem: https://kmm.plus

Uważni słuchacze podcastu będą mogli skorzystać z pełnej jej wersji.. 😉

Wysłuchajcie i dowiedzcie się sami!

Pomóż innym, podziel się!


One Reply to “Odcinek 24. Model dojrzałości organizacyjnej KMM”

Leave a Reply

Masz feedback? Daj znać i nagraj się!