Autor

Cześć, nazywam się Radek Orszewski i podcast „Kanban przy kawie” jest moim autorskim projektem. Pracuję jako niezależny Lean/Agile Coach oraz konsultant, który pomaga organizacjom, zespołom, specjalistom w lepszej organizacji pracy. Jestem również akredytowanym trenerem Metody Kanban. Moją ofertę szkoleniową znajdziesz pod adresem LeanAgile.ninja a poniżej trochę więcej na mój temat.

Pracuję zawodowo w branży produktów i usług IT od roku 2006. Mam za sobą różne role w międzynarodowych organizacjach (w Niemczech, Polsce, USA i Azji), między innymi w branżach: telekomunikacji, fintech-u czy gier.

Przygodę ze zwinnością zacząłem już w roku 2008, od pracy w Scrumie a później jego wdrażaniu Scruma (PSM I, PSM II, PAL I, CSM, CSPO, CSP-SM/PO). Od roku 2012 jestem skupiony na poszukiwaniu skutecznych a nie dogmatycznych dróg ku zwinności biznesowej (business agility) z wykorzystaniem Metody Kanban, oraz zarządzania i narzędzi lean.

Pracuję również jako wykładowca na berlińskiej uczelni CODE University, gdzie prowadzę moduł Process Management.

W roku 2018 uzyskałem tytuł Kanban Coaching Professional (KCP) nadawany przez Lean Kanban University praktykom Metody Kanban, którzy przeprowadzili skuteczne wdrożenia w firmach. Rok później zostałem jednym z pierwszych w Polsce Akredytowanych Trenerów Kanban (AKT).

Otwarty na wiele różnych koncepcji Kanbanu jestem również jednym z pierwszych w Polsce posiadaczy certyfikatu Professional Scrum with Kanban (PSK I) od Scrum.org

Pomagam nie tylko zespołom developerskim ale również strukturom wspierającym: HR, rekrutacja, marketing, design, oraz liderom i zarządom firm (C-level) w dążeniu do zwinności biznesowej a nie budowaniu lokalnych optimów jedynie w działach IT.

Masz feedback? Daj znać i nagraj się!