Odcinek 44. Kanban w Twojej branży – rekrutacja

Dziś kolejny odcinek z serii „Kanban w Twojej branży”, w którym będziecie mogli zapoznać się z ciekawym obszarem łączącym rekrutację i branżę IT. O tym, jak wizualizacja procesu oraz obudowanie go jasnymi, współdzielonymi zasadami postępowania pomaga w, nie bójmy się tego słowa, walce o kandydata w branży programistycznej dowiecie się z rozmowy z Darią Stawowy.

Jak znaleźć ludzi do pracy?

Rekrutacja w branży IT, w tym przypadku poszukiwanie kandydatów na tzw. stanowiska kontraktorskie to jeden z najgorętszych obszarów działań specjalistek i specjalistów od wynajdowania nowych pracowników. Dlaczego tak gorąca? Jak opowiadam nam Daria Stawowy – koordynatorka HR w PGS Software, czas dostępności kandydatów na rynku liczy się godzinach, maksymalnie dniach. Stąd szybki, sprawny proces, który eliminuje niepotrzebne przestoje może spowodować, że kandydat nie umknie nam w sieć konkurencji. Gdzie w tym wszystkim Kanban? Okazuje się, że jak na branżę IT przystało w typowym dla projektów narzędziu jakim jest JIRA. Brzmi ciekawie? Zapraszam!

Daria Stawowy opowiada jak Kanban może zostać zastosowany w obszarze rekrutacji kontraktorów IT.

Narzędzie niczym projekt, a co z ATS?

Historia Darii i zespołu w którym pracuje jest pełna żargonu. Z jednej strony rekruterskiego, a z drugiej typowego dla branży IT. Nie bez przyczyny przewija się tam tyle razy narzędzie do prowadzenia projektów, czy organizacji pracy, czyli wszechobecna, choć często krytykowana, JIRA. Tu jest ona przedstawiona w dobrym świetle, bowiem możliwość modelowania tzw. przepływu (workflow) i wizualizacja przepływu kandydatów, czy „wiek” kandydata w procesie dają duża elastyczność, której nie oferują typowe aplikacje do śledzenia aplikacji, czyli tzw. ATS (applicant tracking software). Co ciekawe, Daria zwraca uwagę, że część narzędzi ATS również idzie w stronę Kanbanu, wizualizacji procesu w postaci tablicy.

Szkolenie „Kanban w rekrutacji”

Jeśli temat rekrutacji, szczególnie na tak konkurencyjnym rynku jak IT, jest Ci bliski to zapraszam Cię do zapoznania się z nowym, dedykowanym dla branży HR i zespołów rekrutacyjnych szkoleniem „Kanban w rekrutacji” opartym o certyfikowane szkolenie Team Kanban Practitioner od Kanban University. Zapraszam po więcej na www.leanagile.ninja/hr

Pomóż innym, podziel się!


Leave a Reply

Masz feedback? Daj znać i nagraj się!