Odcinek 43. Kanban w Twojej branży – badania kliniczne

Kolejny odcinek z serii „Kanban w Twojej branży” sięga w obszary, z którymi możecie nie kojarzyć Metody Kanban. Dziś opowiadamy przypadek użycia praktyk Kanbanu w branży badań klinicznych! Tak, zupełnie coś poza typowym softwarem. Posłuchajcie rozmowy z Rafałem Lewandowskim, który wspiera tzw. Właścicieli Procesów w doskonaleniu badań klinicznych w firmie Pratia, należącej do grupy Neuca.

Kanban poza IT? Tak i to bardzo daleko!

Gdy myślimy o zastosowaniu Kanbanu nadal większość osób kojarzy tę metodę z branżą IT. Dziś przedstawiamy jednak historię sięgającą bardzo daleko poza obszary wytwarzania oprogramowania. Mowa bowiem o jednej z największych w Polsce firm zajmujących się m.in. produkcją czy dystrybucją leków, a należą do niej firma prowadzi badania kliniczne. O tym jak podejście procesowe, wizualizacja kolejnych etapów pracy pomagają w takich działania opowiada mi Rafał Lewandowski – specjalista Lean, który z powodzeniem w kilku miejscach stosuje również Metodę Kanban. W firmie Pratia zajął się wyciągnięciem procesu badań klinicznych w celu usprawnienia ich koordynacji właśnie za pomocą tablic i praktyk Kanbanu. Rafał jest również absolwentem pierwszej w Polsce ścieżki Kanban Coaching Professional.

Brzmi ciekawie? Zapraszam do wywiadu!

Kanban może pomóc również w organizacji i koordynacji procesów związanych w badaniami klinicznymi leków. Opowiada o tym Rafał Lewandowski.

Nadal na tablicy analogowej!

Historia, jaką dzieli się Rafał to również ciekawostka dla wszystkich, którzy sądzą, że czasy analogowych tablic czy ścian mamy już za sobą. Praca pielęgniarek czy lekarzy, to coś, co nadal odbywa się w fizycznym świecie i tej pracy nie da się „uzdalnić”. Stąd w opisywanej historii uczestnicy procesu są zwykle w jednym miejscu i śledzą swoją pracę standardową tablicą czy nawet ścianą.

Gdzie jeszcze?

Jestem ciekaw, czy znacie inne nietypowe miejsca, gdzie stosuje się Kanban? Zapraszamy do podzielenia się Waszymi przypadkami. Jeśli odcinek ten, nawet jako ciekawostka dostarczył Wam wartości to zapraszam do podzielenia się nim!

Pomóż innym, podziel się!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz feedback? Daj znać i nagraj się!