Odcinek 41. Kanban w Twojej branży – Bank

Czy Metoda Kanban może pomóc w organizacji pracy zespołów operacyjnych w banku? Okazuje się, że tak. Kanban pozwala na lepszą transparencję pracy, jej obłożenie i dystrybucję. Opowiada o tym Serhiy Semenyuk – lider transformacji Agile w PF Operations BNP Paribas.

Kanban w Banku? Tak!

Dział IT banku to nie tylko rozwój nowych funkcjonalności, ale również konieczność organizacji i zarządzania pracami operacyjnymi, wspieraniem całej organizacji, czego efektem jest, że nasza wizyta w oddziale czy telefon na infolinię skończą się sukcesem i zadowoleniem klienta.

Odcinek 41. podcastu otwiera mini-serię zatytułowaną „Kanban w Twojej branży”, w której goście i gościnie będą dzielić się swoimi przypadkami odkrycia, zastosowania Kanbanu oraz naturalnie korzyściami jakie ta metoda przyniosła.

Pierwszy odcinek serii dedykujemy właśnie pracy zespołów operacyjnych w banku BNP Paribas, o której opowiada praktyk, Scrum Master, lider transformacji agile w PF Operations BNP Paribas – Serhiy Semenyuk. Zapraszam do wysłuchania wywiadu i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Kanban w Twojej branży - Bank

Sam trafiłem na historię Serhiya przy okazji szkolenia Kanban Systems Improvement, w którym uczestniczył w ramach, którego podzielił się swoimi praktykami, jakie wdrożył po wcześniejszym szkoleniu. Uwagę moją i pozostałych uczestników grupy przyciągnęła szczególnie koncepcja Kanban Maturity Grid, a więc własnego narzędzia śledzącego adaptację praktyk w zespołach, ale nie w izolacji od innych metod czy frameworków, ale właśnie w pragmatycznym podejściu mieszającym te obszary.

Kanban w Twojej branży? Będzie więcej!

W momencie premiery tego odcinka mam w przygotowaniu kilka podobnych historii z mniej lub bardziej typowych obszarów biznesowych, ale jeśli masz podobną historię to koniecznie daj znać.

Podziel się!

Pamiętaj, że jeśli odcinek ten przyniósł Ci wartość, ciekawe informacje czy inspirację, to możesz pomóc innym przez podzielenie się linkiem/wpisem do tego odcinka.

Jeśli lubisz kawę tak, jak prowadzący, możesz postawić mu wirtualne espresso dołączając do grona Patronek i Patronów „Kanbanu przy kawie” na patronite.pl/kanban

Pomóż innym, podziel się!


Leave a Reply

Masz feedback? Daj znać i nagraj się!