Odcinek 30. Jeśli nie Kanban Master to kto?

Czy w Kanbanie opisane są jakieś role? Czy istnieje ktoś taki jak Kanban Master? Czy Może Flow Master? To tylko jedne z pytań, na jakie znajdziesz odpowiedzi w tym odcinku podcastu. Będzie o tym kto podejmuje się zadania edukacji zespołu czy organizacji, kto wpływa na przepływ pracy a kto podejmuje decyzje, co do wyboru zadań. Dowiesz się jak tzw. emerging roles mają się do ról/odpowiedzialności znanych ze Scruma.

Osoby które zaczynają przygodę z Kanbanem często pytają o role i tytuły, które Metoda Kanban mogłaby zaproponować. Jak na podejście ewolucyjne przystało, w uszanowaniu własnych zasad oraz wykorzystaniu praktyk odpowiedź nie jest trywialna.

O ile Kanban nie mówi o konkretnych tytułach czy stanowiskach to wprowadza koncepcję tzw. emerging roles. Co to takiego? Czy i jak mapują się one do obecnych stanowisk lub odpowiedzialności znanych ze Scruma?

To wszystko i wiele więcej w 30. odcinku podcastu „Kanban przy kawie”

Ponadto rusza projekt "słownika" Kanbanu? Chciał(a)byś usłyszeć objaśnienie jakiegoś terminu w specjalnym odcinku? Daj znać jakiego w komentarzu lub na mediach społecznościowych!

Pomóż innym, podziel się!


Leave a Reply

Masz feedback? Daj znać i nagraj się!