Odcinek 22. Jak odnieść sukces z Kanbanem?

Jak odnieść sukces z Kanbanem lub na dobrą sprawę z czymkolwiek, co chcemy wprowadzić lub czego chcemy użyć w zespole lub organizacji? O wyzwaniach i pułapkach tego jak wprowadzać zmianę nie dla zmiany, ale dla trwałych efektów rozmawiam z Izą Goździeniak.

Wprowadzenie nowego narzędzia czy metody wydaje się proste. Trzeba wiedzieć co chcemy zrobić, poczytać, wyjaśnić, może uzyskać jakiś tytuł lub certyfikat, by dodatkowo mieć ten autorytet.

Niestety w praktyce nie jest tak łatwo i „praca w Kanbanie” jako alternatywa wobec obecnych praktyk lub właśnie „przełączenie się na Kanban” nie dość, że nie przynosi efektów to jeszcze budzi frustrację. Zarówno po stronie zespołu, bo oto okazuje się, że Kanban nie rozwiązuje nie spełnia naszych nadziei, oraz po stronie agenta zmian, który nie rozumie dlaczego tak świetne idee są odrzucane. To tylko jeden z przykładów, bo jak wspomniałem można wpaść w te same pułapki w bardzo wielu innych przypadkach.

O tym jak podchodzić do ewolucyjnej zmiany, jak może w tym nam pomóc znajomość analizy transakcyjnej rozmawiam z Izą Goździeniak.

Kim jest Iza?

Izabela Goździeniak to Lean Agile Coach z doświadczeniem współpracy z różnorodnymi zespołami i organizacjami. Pomaga ułożyć sposób pracy tak, by odpowiadał na realne potrzeby klientów i biznesu. Wspiera w łagodnym, ale owocnym przejściu przez etapy zmiany. Przygodę z agile’m rozpoczęła 10 lat temu jako Product Owner start-upowego serwisu ogłoszeniowego, kontynuowała jako Scrum Master i Agile Coach. Interesuje ją systemowe, całościowe podejście do pracy z organizacjami i zespołami.

Przed blisko rokiem Iza opublikowała studium przypadku o znaczących osiągnięciach związanych ze wdrażaniem praktyk Lean i Kanban, który znajdziecie na: https://agile247.pl/kanban-w-zespole

Inne teksty do których nawiązujemy w wywiadzie to Miary w zespole oraz recenzja książki Klausa Leopolda „Przemyślmy Agile

O zaproszeniu Izy do podcastu zacząłem rozmawiać z nią na imprezie prelegentów konferencji AgileByExample 2019, tak 2019! Trochę nam to zajęło, ale jest i oto nowy odcinek.

Zapraszamy od odsłuchu i jak zawsze do dzielenia się zarówno tym odcinkiem na mediach społecznościowych, oraz do pozostawienia informacji zwrotnej od Was.

Pamiętajcie, że „Kanban przy kawie” jest teraz również obecny na platformie Patronite, gdzie możecie go wesprzeć!

Do usłyszenia!

Pomóż innym, podziel się!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz feedback? Daj znać i nagraj się!